loader

Fakty o Białorusi i Łotwie 19 maja, 2017

To jest wideo zrobione przeze mnie z okazji starań o Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie w 2021 roku.

W 2021 roku, jak prawdopodobnie niektórzy z Was już wiedzą, Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie odbędą się jednocześnie w Mińsku (Białoruś) i Rydze (Łotwa). Miałem szczęście pracowąć nad wideo prezentacją, która została użyta 19 maja 2017 roku w Kolonii (Niemcy) przez Białoruską i Łotewską federacje hokejowe w ramach starań o prawo organizacji tego bardzo ważnego wydarzenia sportowego. Wygraliśmy! To jest ogromne osiągnięcie nie tylko dla Białorusi i Łotwy… lecz oczywiście także i dla mnie!

Prośba o stworzenie kilku filmów dla prezentacji przyszła do mnie bardzo nieoczekiwanie. Na fali „sławy”, po stworzeniu filmu „20 faktów o Białorusi” skontaktowała się ze mną menedżer z Federacji Hokeja Republiki Białorusi i zapytała, czy jestem zainteresowany projektem. Myślałem, że to musi być jakiś żart. Ale wkrótce zrozumiałem, że to jednak nie był żart i jeśli powiem „tak” i podpiszę umowę, to będę pracował dla obu rządów —zarówno białoruskiego, jak i łotewskiego. Te myśli fruwały w mojej głowie przez dosłownie około 1 milisekundę. Zgodziłem się prawie natychmiast. I później nigdy nie pożałowałem tej decyzji.

Jak już wspomniałem wcześniej, pracowałem nad kilkoma filmami. Jeden z nich powstał nawet w postaci modnej wówczas parodii prezydenta USA Donalda Trump’a w stylu „Dear Mr President”. Ale to nigdy nie zostało wykorzystane i nie mogę opublikować tego wideo ze znanych powodów.

Podsumowując, był to jeden z najlepszych projektów, w jakim do tej pory uczestniczyłem. Poza tym ponownie byłem ogromnie wdzięczny mojemu bratu, Yanowi Supanence, który skomponował 2 ścieżki dźwiękowe do filmów i przyczynił się w równym stopniu do ich sukcesu.

Zebrałem ogromne doświadczenie, nauczyłem się wielu rzeczy i oczywiście jestem bardzo dumny, że organizacja rządowa nie poszła do przypadkowej dużej firmy produkującej wideo, lecz wybrała mnie.

0

Leave a Reply

© 2020 Pavel Supanenka. All rights reserved.